Dördüncü sənaye inqilabı və rəqəmsal iqtisadiyyat sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb
30 sentyabr 2022
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) nümayəndələri Qazaxıstanın Astana şəhərində keçirilən “Digital Bridge Forum-2022” tədbirində iştirak edib. Astanaya səfər çərçivəsində  4SİM-in nümayəndələri “Tech Hub Limited” müəssisəsinin təmsilçiləri ilə görüşüb, rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı, fintek və vençur kapitalı sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi ilə bağlı müzakirələr aparıblar.
Görüş çərçivəsində 4SİM və “Tech Hub Limited” arasında ikitərəfli əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəddə tərəflər arasında rəqəmsal iqtisadiyyat və 4Sİ texnologiyaları üzrə təcrübə mübadiləsinin, birgə tədqiqatların aparılması, sənaye sahəsində rəqəmsal həllər mövzusunda təlim və tədbirlərin təşkili, süni intellekt, əşyaların interneti və mobillik üzrə birgə təşəbbüs və layihələrin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Səfər çərçivəsində 4SİM-in nümayəndələri "Astana" beynəlxalq maliyyə mərkəzi ilə də tanış olublar.
Məlumat üçün bildirək ki, “Tech Hub Limited” müəssiəsi "Astana" beynəlxalq maliyyə mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərir və Dünya İqtisadi Forumunun Dördüncü Sənaye İnqilabı Şəbəkəsinin Qazaxıstandakı Afiləedilmiş Mərkəzinə ev sahibliyi edir.

The representatives of Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) attended “Digital Bridge Forum-2022” event held in Astana city, Kazakhstan. During the visit to Astana, the representatives of C4IR met with the representatives of "Tech Hub Limited" company and held the discussions on the development of digital economy, expansion of mutual cooperation in fintech and venture capital.
A memorandum of understanding was signed on bilateral cooperation between C4IR and “Tech Hub Limited”. The document provides for the implementation of the exchange of experience between the parties on digital economy and 4IR technologies, joint researches, organization of trainings and events in digital solutions in the field of the industry, implementation of joint initiatives and projects on artificial intelligence, Internet of things and mobility.
The representatives of C4IR also got acquainted with "Astana" international financial centre during the visit.
It should be noted that “Tech Hub Limited” company functions under "Astana" International Financial Centre and hosts Affiliated Center of the Fourth Industrial Revolution Network of the World Economic Forum in Kazakhstan.