Dördüncü sənaye inqilabı və rəqəmsal iqtisadiyyat sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb
20 oktyabr 2022
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) nümayəndələri Özbəkistanın Daşkənd şəhərində keçirilən “Dayanıqlı İnkişaf üçün Yaşıl İnnovasiyalar” mövzusunda İllik İnnovativ İdeyalar Beynəlxalq Həftəsi (“InnoWeek 2022”) çərçivəsində keçirilən tədbirlərdə iştirak edib.
“InnoWeek 2022” həftəsi çərçivəsində 4SİM ilə Özbəkistan Respublikasının İnnovativ İnkişaf Nazirliyi tabeliyində İnnovasiyaların Tətbiqi və Texnologiyaların Transferi üzrə Milli Ofis arasında ikitərəfli görüş keçirilib və rəqəmsal iqtisadiyyat, 4Sİ texnologiyaları və innovasiyalar sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Görüş çərçivəsində 4SİM və İnnovasiyaların Tətbiqi və Texnologiyaların Transferi üzrə Milli Ofis arasında ikitərəfli əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəddə tərəflər arasında rəqəmsal iqtisadiyyat və 4Sİ texnologiyaları üzrə təcrübə mübadiləsinin və birgə tədqiqatların aparılması,  təlim və tədbirlərin təşkili, innovativ platformaların hazırlanması üzrə birgə təşəbbüs və layihələrin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

The representatives of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) took part in the events held within Annual International Week of Innovative Ideas in “Green Innovations for Sustainable Development” ("InnoWeek" 2022) in Tashkent city, Uzbekistan.
Within "InnoWeek 2022", bilateral meeting was held between C4IR and National Office for Innovation Application and Technology Transfer under the Ministry of innovative development of the Republic of Uzbekistan and the discussions were held on expanding mutual cooperation in digital economy, 4IR technologies and innovations.
Within the meeting, a Memorandum of understanding on bilateral cooperation was signed between C4IR and National Office for Innovation and Technology Transfer. The document provides for the exchange of experience between the parties and joint researches on digital economy and 4IR technologies, the organization of trainings and events, implementation of joint initiatives and projects on the development of innovative platforms.