Media nümayəndələri üçün təlim keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyi iqtisadi sahədə fəaliyyət göstərən media nümayəndələrinin peşəkarlıq səviyyəsinin artırılması məqsədilə Medianın İnkişafı Agentliyi ilə birgə təlimlərin keçirilməsini davam etdirir.
Noyabrın 29-da növbəti belə təlim Nazirliyin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) tərəfindən “Dördüncü Sənaye İnqilabı və Rəqəmsal İqtisadiyyat” mövzusunda keçirilib.
Təlimçilər - 4SİM-in Rəqəmsal iqtisadiyyat şöbəsinin rəisi Cavid Abdullayev və Layihələrin idarəolunması şöbəsinin əməkdaşları Kənan İbrahimov və Ruslan Zeynalzadə  4SİM-in fəaliyyəti, rəqəmsallaşma və rəqəmsal iqtisadiyyat, rəqəmsal iqtisadiyyatda insan kapitalı barədə təqdimatla çıxış ediblər.
Tədbirdə mövzularla bağlı müzakirələr aparılıb, media nümayəndələrinin sualları cavablandırılıb.
Təlimin sonunda iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub. Media nümayəndələrinə sertifikatları İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktoru Tamerlan Tağıyev və Medianın İnkişafı Agentliyinin şöbə müdiri Natiq Məmmədli təqdim ediblər.

Training was held for media representatives.
The Ministry of Economy continues to conduct joint trainings with the Media Development Agency in order to increase the professional level of media representatives operating in the economic field.
On November 29, the next such training was held by the Fourth Industrial Revolution Analysis and Coordination Center (4SIM) under the Ministry on the topic "The Fourth Industrial Revolution and Digital Economy".
Trainers - Javid Abdullayev, head of the Digital Economy Department of 4SIM, and Kanan Ibrahimov and Ruslan Zeynalzade, colleagues of the Project Management Department, gave a presentation on the activities of 4SIM, digitization and digital economy, and human capital in the digital economy.
Discussions were held at the event, questions of media representatives were answered.
The certificates were presented to the participants at the end of the training. Tamerlan Taghiyev, the executive director of the Fourth Industrial Revolution Analysis and Coordination Center (4SIM) under the Ministry of Economy, and Natig Mammadli, the department manager of the Media Development Agency, presented the certificates to the media representatives.