4SİM Dünya İqtisadi Forumun “Yeni çempionların illik görüşü” tədbirində iştirak edib
Dünya İqtisadi Forumun (DİF) “Yeni çempionların illik görüşü” tədbiri çərçivəsində rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dair görülən işlər, layihələr və Dördüncü Sənaye İnqilabı Şəbəkəsinin Mərkəzlərinin arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) rəhbərliyi 27-29 iyun 2023-cü il tarixlərində Çinin Tianjin şəhərində keçirilən Dünya İqtisadi Forumun (DİF) “Yeni çempionların illik görüşü” tədbirində iştirak edib.
“Yay Davosu” adlandırılan bu görüşün builki mövzusu "Sahibkarlıq: Qlobal İqtisadiyyatı İdarəetmə" olub və tədbirdə dünyanın 90 ölkəsindən 1500-dən çox rəsmi şəxslər, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və sahibkarlar iştirak edib. Bununla yanaşı görüş çərçivəsində təşkil olunan sərgidə ən son texnologiyalar və dünyanın yüksək investisiya dəyərli startupları təqdim olunub.
Tədbir çərçivəsində həmçinin DİF-in Dördüncü Sənaye İnqilabı Şəbəkəsinin 19 ölkədə fəaliyyət gostərən Mərkəzlərinin də ilk görüşü təşkil olunub.
Görüş zamanı Mərkəzlərin fəaliyyət istiqamətləri, rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dair görülən işlər, layihələr və Mərkəzlər arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Qeyd: Məlumat üçün bildiririk ki, 4SİM həmçinin Dünya İqtisadi Forumunun Dördüncü Sənaye İnqilabı Şəbəkəsinin Azərbaycandakı Mərkəzinə ev sahibliyi edir. Mərkəz MDB məkanında DİF tərəfindən yaradılmış ilk mərkəz olub, ölkəmizdə 4Sİ texnologiyaları sahəsində layihələrin icrasını və koordinasiyasını həyata keçirir, eyni zamanda DİF tərəfindən irəli sürülən təşəbbüslərdə və tədbirlərdə iştirak edir.

C4IR participated in the “Annual meeting of New Champions” event of the World Economic Forum
Within the framework of the "Annual Meeting of New Champions" event of the World Economic Forum (WEF) the work done on the development of the digital economy, projects and opportunities for cooperation between the Centers of the Fourth Industrial Revolution Network discussed.
The head of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) participated in the "Annual Meeting of New Champions" event of the World Economic Forum (WEF) held on June 27-29, 2023 in Tianjin, China.
This year's theme of this annual meeting, called "Summer Davos", was "Entrepreneurship: Managing the Global Economy", and more than 1,500 officials, representatives of international organizations and entrepreneurs from 90 countries of the world participated in it. In addition, the latest technologies and startups with high investment value of the world were presented at the exhibition organized as part of the event.
Within the framework of the event, the first meeting of the Centers of the Fourth Industrial Revolution Network of WEF, operating in 19 countries also organized.
During the meeting, participants discussed the activities of the Centers, the works done on the development of the digital economy, projects and cooperation opportunities between the Centers.
Note: For your information, we inform that C4IR also hosts the Azerbaijan Center of the World Economic Forum's Fourth Industrial Revolution Network. The center was the first center established by the WEF in the CIS region, it implements and coordinates projects in the field of 4IR technologies in our country, and at the same time participates in the initiatives and events put forward by the WEF.