4SİM “GITEX Global” tədbirində iştirak edib
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) nümayəndə heyəti Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçirilən dünyanın ən nəhəng texnologiya tədbirlərindən biri olan “GITEX Global 2023” tədbirində iştirak edib.
16-20 oktyabr tarixlərində keçirilən tədbirdə sənayenin müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən 170 ölkədən olan 6000-dən çox şirkət və 1400-dən çox spiker süni intellekt, əşyaların interneti, blokçeyn, fintek və s.kimi 4-cü sənaye inqilabı texnologiyaları (4Sİ) sahəsində öz qabaqcıl həllərini nümayiş etdiriblər.
4SİM-in nümayəndə heyəti tədbir çərçivəsində keçirilən sərgidə 4Sİ sahəsində tətbiq olunan ən son texnologiyalarla tanış olub, “Alibaba Qrup”, “İBM”, “Microsoft”, “Google” kimi şirkətlərlə görüşlər keçirib. Tədbirdə “Dubay Dünya Ticarət Mərkəzi”, “StrategEast” təşkilatı, Qazaxıstan, Özbəkistan, Qırğızıstan, Tacikistan, Gürcüstan Respublikalarının innovativ qurumlarının nümayəndələri ilə görüşülüb və əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Səfər çərçivəsində həmçinin 4SİM-in nümayəndə heyəti Dubay Rəqəmsal İqtisadiyyat Palatasının rəhbərliyi ilə də görüş keçirib, görüşdə rəqəmsal iqtisadiyyat sahəsində hər 2 ölkə tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər və təşəbbüslər haqqında fikir mübadiləsi aparılıb, “Yeni nəsil iqtisadiyyat strategiyası” çərçivəsində nəzərdə tutulan təşəbbüslər haqqında müzakirələr aparılıb.
Hər il təşkil olunan “Gitex Global 2023” tədbiri 20 oktyabr, 2023-cü il tarixinədək davam edəcəkdir.

C4IR participated in the "GITEX Global" event
The delegation from the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) participated in the 'GITEX Global 2023' event, one of the largest technology events in the world, held in Dubai, United Arab Emirates.
From October 16 to 20, over 6,000 companies and more than 1,400 speakers from 170 countries operating in various industries showcased their advanced solutions in Fourth Industrial Revolution technologies, including artificial intelligence, Internet of Things, blockchain, fintech, and more.
During the event, the C4IR delegation explored the latest technologies in the Fourth Industrial Revolution at the exhibition and held meetings with renowned companies such as Alibaba Group, IBM, Microsoft, and Google. They also engaged with representatives from the Dubai World Trade Center, the StrategEast organization, and innovative organizations from the Republics of Kazakhstan, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Tajikistan, and Georgia, discussing potential opportunities for collaboration.
As part of their visit, the C4IR delegation met with the management of the Dubai Chamber of Digital Economy. They exchanged views on the measures and initiatives implemented by both countries in the field of the digital economy and discussed upcoming initiatives within the framework of the 'New Generation Economy Strategy.'