Dünya İqtisadi Forumunun nümayəndə heyəti ilə görüş
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Dünya İqtisadi Forumunun Dördüncü Sənaye İnqilabı Mərkəzlərinin hökümətlərlə əlaqələr üzrə rəhbəri Aytuğ Göksunun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan iqtisadiyyatında rəqəmsallaşmanın tətbiqinin sürətləndirilməsi istiqamətində görülən işlər vurğulanıb, Dünya İqtisadi Forumu ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyindəki Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM Azərbaycan / C4IR Azerbaijan) arasında rəqəmsal iqtisadiyyat, süni intellekt və digər sahələr üzrə layihələrin mövcud icra vəziyyəti və görüləcək işlər müzakirə olunub.
Tərəflər Bakıda keçirilən InMerge Innovation Summitinin və birbaşa rəqəmsal xarici investisiyalarla bağlı vörkşopun iqtisadiyyatda innovasiyaların tətbiqinin stimullaşdırılmasında əhəmiyyətini qeyd ediblər.

Meeting with delegation of World Economic Forum
First Deputy Minister of Economy of Azerbaijan, Elnur Aliyev, met with the delegation led by Aytug Goksu, the leader on government relations for the Fourth Industrial Revolution Centers of the World Economic Forum.
The meeting highlighted the ongoing efforts in accelerating the implementation of digitization in Azerbaijan's economy. Discussions revolved around the current status and future projects in the digital economy, artificial intelligence, and other areas between the World Economic Forum and the Analysis and Coordination Center of the Fourth Industrial Revolution in the Ministry of Economy (4SIM Azerbaijan / C4IR Azerbaijan).
Both parties emphasized the significance of fostering innovation in the economy, discussing the state of current projects and future endeavors. They acknowledged the importance of the InMerge Innovation Summit held in Baku and a workshop directly related to digital foreign investments, stressing their role in stimulating innovation in the economy.