4SİM Bakıda keçirilən VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak edir
4SİM Azərbaycan 1-3 may tarixlərində Bakıda keçiriləcək “Sülh və Qlobal Təhlükəsizlik Naminə Dialoq: Əməkdaşlıq və Qarşılıqlı Əlaqələr” mövzusunda keçirilən VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak edir.
Forum 2008-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Bakı Prosesi”nin (Baku Process) tərkib hissəsidir.
Forum Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Sivilizasiyalar Alyansı (#UNAOC), UNESCO, #ICESCO və Ümdünya Turizm Təşkilatı ilə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilir.
Üç gün davam edəcək forumda iştirakçılar 12 panel müzakirəsi və 4 plenar iclasda iştirak edəcəklər. Müzakirə ediləcək mövzular arasında #təhsil, #gənclər, #iqlim dəyişikliyi, #süniintellekt, mədəni irsin qorunması, qeyri-qanuni miqrasiya və digər sahələr yer alacaq. 4SİM bu gün forumun "Süni İntellekt: mədəniyyət üçün fürsət yoxsa təhlükədir?" panelinin təşkilatçısıdır.
“Bakı Prosesi” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Baş Assambleyası tərəfindən mədəniyyətlərarası dialoqun təşviqi üçün əsas platforma kimi tanınıb.