Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin nümayəndə heyəti mayın 28-də San-Fransiskoda işinə başlayan 3 günlük Qlobal Texnologiya Forumunda iştirak edir. Dünya İqtisadi Forumunun Dördüncü Sənaye İnqilabları mərkəzləri (4Sİ) şəbəkəsi üçün keçirilən tədbirdə 14 mərkəzin rəhbər və işçi heyəti qatılıb.
Forumun ilk günü “4Sİ Mərkəzlər Şəbəkəsi Yığıncağı”nda ortaq əməkdaşlıq istiqamətləri, mərkəzlər arasında əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi üçün strategiyalar və planlar müzakirə olunub.
4Sİ mərkəzlərindən gözləntilər və onların fəaliyyəti haqqında məlumat paylaşılıb. Hər bir mərkəz öz təcrübəsini bölüşüb. İsrail, Serbiya, Ruanda, Hindistan, Səudiyyə Ərəbistanı və Malayziya 4Sİ mərkəzlərinin rəhbərləri icra etdikləri ən uğurlu layihələr barədə təqdimatla çıxış edib.
Tədbir 3 mövzu ətrafında vörkşopla davam edib. Mərkəzlərin ekosistemi qurmaqda, həllər axtarmaqda, rəqəmsal transformasiyanı sürətləndirməkdə, siyasət formalaşdırmaqda hansı addımlar atması ilə bağlı rəylər formalaşdırılıb.
Qlobal Texnologiya Forumunun məqsədi texnoloji tərəqqi yolu ilə inklüziv, davamlı və dayanıqlı iqtisadiyyatları və cəmiyyətləri dəstəkləmədir.

The Global Technology Retreat, attended by 4SIM, has commenced
The delegation from the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution is participating in the 3-day Global Technology Retreat, which began on May 28 in San Francisco. The event gathers the management and staff of 14 centers from the World Economic Forum's Fourth Industrial Revolution (4SI) network.
On the first day of the forum, the "4SI Centers Network Meeting" focused on discussing joint directions for cooperation, strategies, and plans to deepen collaboration among the centers.
Participants shared their expectations and activities of the 4SI centers. Each center presented its experiences, with the heads of the 4SI centers from Israel, Serbia, Rwanda, India, Saudi Arabia, and Malaysia showcasing their most successful projects.
The event continued with workshops on three topics, forming opinions on steps the centers should take in building ecosystems, seeking solutions, accelerating digital transformation, and formulating policies.
The purpose of the Global Technology Retreat is to support inclusive and sustainable economies and societies through technological progress.