“Binance Academy” ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
İyunun 6-da İqtisadiyyat nazirinin köməkçisi Tural Şirin və Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Fariz Cəfərov “Binance Academy”nin komanda rəhbəri Stefen Makalister və MDB üzrə icma və marketinq meneceri Alisa Prokopiv ilə görüşüblər.
Görüşdə 4SİM və Binance Investments Co., Ltd şirkəti arasında mümkün əməkdaşlıq, o cümlədən, universitetlər, təhsil müəssisələri və ekosistemin iştrakçıları ilə koordinasiya  məsələləri, (ölkəmizin Binance Akademiyasının “Qlobal Universitetlərlə Əməkdaşlıq Proqramı”na qoşulması), Veb3 texnologiyalarının təhsildə tətbiqi, “Rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı üzrə Strategiya” çərçivəsində istedadların formalaşdırılması proqramı, milli iqtisadiyyatda blokçeyn texnologiyalarının tətbiqi və birgə tədbirlərin təşkili məsələləri müzakirə olunub.

Cooperation Opportunities with "Binance Academy" were discussed
On June 6, Assistant to the Minister of Economy Tural Shirin and Executive Director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution Fariz Jafarov met with Stephen McAlister, Team Leader of "Binance Academy," and Alisa Prokopiv, CIS region Community and Marketing Manager.
During the meeting, they explored potential cooperation between 4SIM and Binance Investments Co., Ltd. Key topics included coordination with universities and educational institutions, integrating our country's Binance Academy into the "Cooperation Program with Global Universities," and applying Web3 technologies in education. They also discussed the "Digital Economy" within the framework of the "Strategy for Development," talent formation programs, the implementation of blockchain technologies in the national economy, and the organization of joint events.