"Danışır təcrübə" layihəsinin növbəti qonağı Fariz Cəfərov olub
Elm və Təhsil Nazirliyi, tabe qurumlarının əməkdaşlarının davamlı inkişafının təmin edilməsi, müasir çağırışlara hazır olan kadrların yetişdirilməsi məqsədilə həyata keçirilən “#Danışırtəcrübə” layihəsi davam edir.
Layihənin budəfəki qonağı Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktoru Fariz Cəfərov olub.
Fariz Cəfərov rəqəmsal sahədə məlumatlılığın artırılması məqsədilə “Süni intellektin gələcəyi: insan həyatının və sənayenin transformasiyası” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Süni intellektin yaratdığı imkanlardan danışan Fariz Cəfərov Azərbaycanda bununla bağlı həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib. 4SİM-in icraçı direktoru süni intellektin bu gün dünyada kənd təsərrüfatı, infrastruktur, inşaat, istehsal və digər sahələrdə geniş tətbiq olunduğunu diqqətə çatdırıb.
Süni intellektlə işləyən verilənlər bazasının idarəetmə sistemləri ilə bağlı təcrübələrini də bölüşən Fariz Cəfərov sonda iştirakçıların suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, “Danışır təcrübə” layihəsi çərçivəsində müntəzəm şəkildə görüşlərin təşkili nəzərdə tutulur.

Fariz Jafarov was invited speaker at the "Experience Speaks" Project
The "Experience Speaks" project, organized by the Ministry of Science and Education to ensure the continuous development of its employees and to train personnel ready for modern challenges, continues.
The latest guest of the project was Fariz Jafarov, the Executive Director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR).
Fariz Jafarov gave a presentation on "The Future of Artificial Intelligence: Transformation of Human Life and Industry" to raise awareness in the digital field. He spoke about the opportunities created by artificial intelligence and provided information on the projects being implemented in Azerbaijan related to this technology. The Executive Director of C4IR highlighted that artificial intelligence is widely applied today in agriculture, infrastructure, construction, manufacturing, and other fields worldwide.
Fariz Jafarov also shared his experiences with AI-powered database management systems and answered participants' questions at the end of the session.