4SİM sənaye və istehsalat üçün Süni İntellekt üzrə Qlobal Alyansın üzvü olub
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) Sənaye və İstehsalat üçün Süni İntellekt üzrə Qlobal Alyans (AIM Global) üzvü olub. Bu əməkdaşlıq süni intellektin sənaye və istehsalatda təhlükəsiz və inklüziv istifadəsini təşviq edir.
AIM Global, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Sənaye İnkişafı Təşkilatı (UNIDO) tərəfindən idarə olunur və süni intellektin məsuliyyətli inkişafını dəstəkləyir.
Alyansa üzvlük 4SİM-ə beynəlxalq təcrübə, tədqiqat və siyasət tövsiyələrindən faydalanmaq imkanı yaradır. Eyni zamanda, sənaye və istehsalatda süni intellektin potensialını açmaq üçün əməkdaşlıq və innovativ həllərin tətbiqinə töhfə verməyə şərait yaradır.
4SİM Dördüncü Sənaye İnqilabı sahəsində fəaliyyət göstərən beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlığı və bu sahədə əlaqələndirməni, habelə rəqəmsal iqtisadiyyat üzrə çağırışların, təşəbbüslərin, strategiyaların və layihələrin təhlilini və koordinasiyasını həyata keçirir.
140-dan çox təşkilatın üzv olduğu AIM Global sənaye və istehsalatda məsuliyyətli süni intellekt üçün əməkdaşlığı təşviq edir. Alyans tədqiqat, bacarıqların inkişafı, etik təlimatlar və dəyişən süni intellekt mühitində çətinliklərin və imkanların həlli üçün siyasət tövsiyələrinə diqqət yetirir.

C4IR Azerbaijan has joined the AIM Global
The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR Azerbaijan) has joined AIM Global, the Global Alliance on Artificial Intelligence for Industry and Manufacturing. This strategic collaboration reflects our commitment to advancing the safe, sustainable, and inclusive use of AI in industry and manufacturing.
Guided by the United Nations Industrial Development Organization (UNIDO), AIM Global promotes the responsible development and deployment of AI and frontier technologies.
AI technologies are transforming industry and manufacturing, offering unprecedented opportunities for increased efficiency, productivity, and sustainability. However, adopting these technologies also brings ethical considerations, privacy concerns, and the imperative for inclusivity.
C4IR Azerbaijan carries out cooperation between the Republic of Azerbaijan and international organizations operating in the field of the Fourth Industrial Revolution, as well as analyses and coordinates challenges, initiatives, strategies, and projects related to the digital economy.
With more than 140 members, AIM Global fosters collaboration for responsible AI in industry and manufacturing. The alliance focuses on research, skills development, ethical guidelines, and policy recommendations to address challenges and opportunities in the evolving AI landscape.