4SİM San-Fransiskoda keçirilən GTR2025 – Qlobal Texnologiya Forumunda təmsil olunub
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) San-Fransiskoda keçirilən GTR2025 – Qlobal Texnologiya Forumunda təmsil olunub.
Dünya İqtisadi Forumu (DİF) tərəfindən təşkil edilən Forum çərçivəsində 4Sİ Mərkəzləri şəbəkəsinin rəhbərlərinin xüsusi görüşü - “Şəbəkələşmə” sessiyası keçirilib. Sessiyada 4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov “Azerbaijan’s Twin Transition: Empowering Communities for the Future” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. O, 4SİM-in fəaliyyəti, ölkəmizdə həyata keçirilən layihələr və qabaqcıl təcrübələr barədə məlumat verib.
Toplantıda mərkəzlər arasında gələcək strateji əməkdaşlıq imkanları da müzakirə olunub. Forum müddətində texnologiya və sənaye transformasiyası sahəsində ən son trendlər və əməkdaşlıq imkanları ilə bağlı müxtəlif seminar və interaktiv vörkşoplar təşkil edilib.
Ənənəvi olaraq hər il keçirilən Qlobal Texnologiya Forumunda DİF-in qlobal 4Sİ Mərkəzləri şəbəkəsinin rəhbərləri və qabaqcıl texnologiya şirkətlərinin nümayəndələri iştirak edir. Hazırda DİF-in 22 afilə edilmiş 4Sİ Mərkəzi fəaliyyət göstərir. San-Fransisko, texnologiya nəhənglərinin yerləşdiyi Silikon Vadisində yerləşən şəhər kimi, hər il GTR Forumuna ev sahibliyi edir. Üç gün davam edən builki forumda aparıcı texnologiya şirkətlərinin rəhbərləri və DİF-in 4Sİ Mərkəzləri ilə əməkdaşlıq və gələcəyə baxış mövzusunda xüsusi görüşlər keçirilib.

C4IR Azerbaijan Represented at GTR2025 – Global Technology Forum in San Francisco
The Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR Azerbaijan) was represented at the GTR2025 – Global Technology Forum, held in San Francisco.
As part of the forum organized by the World Economic Forum (WEF), a special “Networking” session was held for the heads of the global C4IR Network. During this session, Fariz Jafarov, Executive Director of C4IR Azerbaijan, delivered a presentation titled “Azerbaijan’s Twin Transition: Empowering Communities for the Future.” He provided insights into the center’s activities, key national projects, and the application of international best practices.
The meeting also featured discussions on potential strategic cooperation among centers in the network. Throughout the forum, various seminars and interactive workshops were held, focusing on the latest trends and collaboration opportunities in technology and industrial transformation.
The Global Technology Forum, held annually, brings together leaders of the WEF’s global C4IR Network and representatives from leading technology companies. Currently, the WEF hosts a network of 22 affiliated C4IR Centers. San Francisco — located in Silicon Valley, home to many technology giants — traditionally hosts the GTR Forum each year. This year’s three-day forum included high-level meetings between top executives of technology companies and the C4IR Centers to explore future partnerships and strategic outlooks.