4SİM rəqəmsal iqtisadiyyat və Dördüncü Sənaye İnqilabı texnologiyalarının tətbiqinin təşviqi ilə bağlı növbəti tədbir keçirib
23 may 2022
24-25 may tarixlərində 4SİM-in Koreya Respublikasının Milli İnformasiya Cəmiyyəti Agentliyi (NIA) ilə birgə təşkilatçılığı ilə “Koreya-Azərbaycan İKT seminarı” onlayn tədbiri keçirilib. Seminarın əsas mövzusu Koreyanın rəqəmsal iqtisadiyyat və Dördüncü Sənaye İnqilabı texnologiyalarının tətbiqi ilə bağlı ən yaxşı nümunələrini bölüşmək, bu sahədə əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə etmək idi.
İki gün davam edən seminarda Koreyanın rəqəmsal iqtisadiyyat strategiyaları, rəqəmsal ticarət, məlumat (data) axını, “Ağıllı şəhər” siyasəti, Dördüncü Sənaye İnqilabı, “Ağıllı zavod”, rəqəmsal səhiyyə platforması ilə bağlı təqdimatlar keçirilib. Seminarda həmçinin “Rəqəmsal iqtisadiyyatda əməkdaşlığın gələcəyini formalaşdırmaq” və “Dördüncü Sənaye İnqilabının təşəbbüsləri və siyasəti” adlı panel sessiyalar təşkil edilib, iştirakçıların sualları cavablandırılib.
Seminarda dövlət qurumları ilə yanaşı, özəl sektor və ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri də iştirak edib.

C4IR holds next event on the promotion of the application of digital economy and the Fourth Industrial Revolution technologies
23 May 2022
The "Korean-Azerbaijani ICT seminar" online event was jointly organized by C4IR and National Information Agency of the Republic of Korea on May 24-25. Main subject of the seminar was sharing the best examples of the application of Korean digital economy and the Fourth Industrial Revolution technologies, discussing the cooperation opportunities in this field.
During the two-day seminar, the presentations were held related to digital economy strategies of Korea, digital trade, data flow, “Smart city” policy, the Fourth Industrial Revolution, “Smart factory” and digital health care platform. At the same time the “Forming the future of the cooperation in digital economy” and “The Fourth Industrial Revolution initiatives and policy” panel sessions were organized at the seminar; the questions of the participants were answered.
Along with state agencies, the representatives of private sector and higher education institutions attended the seminar.