4SİM-in rəhbəri “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının qalibi ilə görüşüb
İqtisadiyyat Nazirliyininin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktoru Tamerlan Tağıyev “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının qalibi Gülər Abbasova ilə mentorluq proqramına başlayıb.
4SİM-in icraçı direktoru ölkədə istedadlı və liderlik keyfiyyətləri yüksək olan kadr ehtiyatı bankının yaradılmasında “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının əhəmiyyətini vurğulayıb və qaliblə şəxsi inkişaf təcrübəsini bölüşərək, gələcək karyerasında məqsədlərinə doğru irəliləməsi və peşəkar bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi istiqamətində nəzərdə tutulan addımlar barədə fikirlərini bildirib.
Görüşdə uğurlu idarəçi kadrlar üçün zəruri olan bacarıq və vərdişlər, idarəetmədə qənaətbəxş nəticələrin əldə olunması üçün tətbiq edilən müasir alətlər, qərarların qəbulu zamanı vacib olan faktorlar müzakirə edilib və suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, müsabiqənin idarəçi rəhbəri ilə mentorluq proqramı çərçivəsində əhəmiyyətli effektiv nəticənin əldə olunması məqsədilə qalib şəxslə 1 il müddətində mütəmadi görüş və müzakirələrin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

The head of C4IR met with the winner of “Success way” Career Development Program
Tamerlan Taghiyev, executive director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) under the Ministry of economy, started a mentoring program with Gular Abbasova, the winner of “Success way” Career Development Program.
Executive director of C4IR emphasized the importance of the “Success way” Career Development Program in the establishment of talented and leader employers reserve bank in the country, shared his own development experience with the winner and expressed his views on the measures related to moving towards her goals and improving her professional skills in her future career.
The skills and habits necessary for successful management employers, modern tools applied in order to achieve satisfactory results in the management, important factors in the decision-making were discussed and the questions were answered during the meeting.
It should be noted that within the mentoring program with the head of the competition, it was planned to hold regular meetings and discussions with the winner within 1 year in order to achieve significant effective result.