“Rəqəmsal ticarət” üzrə İşçi Qrupun 1-ci iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Türkiyə Respublikası Hökuməti arasında imzalanmış rəqəmsal ticarət sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumundan irəli gələn məsələlərin icrasının təmin olunması məqsədilə yaradılmış Rəqəmsal ticarət üzrə  İşçi Qrupun 1-ci iclası keçirilib.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktoru Tamerlan Tağıyevin sədrlik etdiyi iclasda İşçi Qrupun hədəfləri, fəaliyyət istiqamətləri, Anlaşma Memorandumunda qeyd olunan məsələlərin ilkin təhlili, ticarət fəaliyyətlərinin asanlaşdırılması və rəqəmsallaşdırılması istiqamətində koordinasiyalı işin təşkili barədə müzakirələr aparılıb.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Türkiyə Respublikası Hökuməti arasında imzalanmış rəqəmsal ticarət sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumunun müddəalarının icrasının təmin olunması üçün Nazirlər Kabinetinin tapşırığına əsasən, İqtisadiyyat Nazirliyində müvafiq İşçi Qrupu yaradılıb. İşçi Qrupa 11 dövlət qurumunun nümayəndələri daxildir və Qrupun fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi 4SİM-ə həvalə olunub.

The 1st meeting of the Working Group on "Digital trade" was held
The 1st meeting of the Working Group on digital trade established in order to ensure the implementation of the issues arising from the Memorandum of understanding on the cooperation in digital trade signed between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Turkey was held.
At the meeting chaired by Tamerlan Taghiyev, executive director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) under the Ministry of economy, the discussions were held on the goals of the Working Group, directions of activity, initial analysis of the issues mentioned in the Memorandum of understanding, organization of coordinated work in facilitating and digitalization of the trade activities.
It should be noted that based on the instructions of the Cabinet of ministers, corresponding Working Group was established at the Ministry of Economy in order to ensure the implementation of the provisions of the Memorandum of understanding on the cooperation in digital trade signed between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of Turkey. The Working Group includes the representatives of 11 state agencies and the coordination of the activities of the Group is entrusted to C4IR.