Londonda Qlobal Hökumət Forumu tədbiri baş tutacaq
Martın 19 və 20-də Londonda Qlobal Hökumət Forumu I İnnovasiya (Global Government Forum) tədbiri öz işinə başlayacaq. Böyük Britaniya Hökuməti, Böyük Britaniya Dövlət Xidməti və Nazirlər Kabinetinin birgə ev sahibliyi etdiyi Qlobal Hökumət Forumu sərgi-konfransı dünyanın hər yerindən dövlət sektoru təşkilatlarının və xidmətlərinin transformasiyası və sürətləndirilməsinə cavabdeh olan hökumət liderlərini, qabaqcıl texnologiya və məsləhət şirkətlərini bir araya gətirən unikal tədbirdir.
Dünyanın hər yerində hökumətlər sürətli texnoloji, siyasi və demoqrafik dəyişikliklərin səbəb olduğu mürəkkəb sosial, iqtisadi və ekoloji problemlərlə üzləşirlər. Forum İnnovasiyaları mənimsəməklə hansı həlləri yaratmaq və cəmiyyətin inkişaf edən gözləntilərini qarşılamaq üçün yeni bacarıqlar, strukturlar və kommunikasiya üsulları qurmaq olar kimi məsələlərə toxunacaq.
İqtisadiyyat nazirliyinin tabeliyindəki Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Fariz Cəfərov “Süni intellekt və maşın öyrənməsində innovasiya” sessiyasında spiker qismində qatılacaq. O, “Dövlət sektorunu Süni İntellekt üçün necə hazırlamaq olar” mövzusundə çıxış edəcək.

The Global Government Forum event will take place in London
On March 19 and 20, the Global Government Forum's Innovation event kicks off in London. Co-hosted by the UK Government, UK Civil Service, and the Cabinet Office, this unique gathering brings together government leaders and top technology and consultancy firms worldwide. Their focus? Transforming and accelerating public sector organizations and services.
In an era marked by rapid technological, political, and demographic shifts, governments grapple with complex challenges. This forum dives into solutions that harness innovation, building new skills, structures, and communication methods to meet society's evolving expectations.
Among the speakers is Fariz Jafarov, Executive Director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution under the Ministry of Economy. He'll lead the session on "Innovation in Artificial Intelligence and Machine Learning," exploring how to prepare the public sector for the AI revolution.