4SİM “Yay Davosu” tədbirində iştirak edir
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) 25-27 iyun tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Dalian şəhərində keçirilən Dünya İqtisadi Forumunun (DİF) “Yeni çempionların illik görüşü” tədbirində iştirak edir.
“Yay Davosu” adlandırılan görüşün builki mövzusu "İnkişaf üçün yeni sərhədlər" adlanır. Tədbir dünyanın 100-ə yaxın ölkəsindən 1600-dən çox hökumət, vətəndaş cəmiyyəti, akademiya, media və beynəlxalq təşkilatlardan olan qlobal liderləri bir araya gətirir.
Görüş çərçivəsində təşkil olunan sərgidə ən son texnologiyalar və dünyanın yüksək investisiya dəyərli startapları iştirak edəcək.
4SİM-in dəstəyi ilə Azərbaycandan iki startap komandası bu tədbirdə iştirak edir. Onlar Prezident mükafatçısı, "Entesk" startapının təsisçisi, “Teknofest”in qalibi Şahin Xəlilov və Prezident mükafatçısı, “Metatesk” startapının təsisçisi və Forbes 30 yaş altı qadınlar siyahısına daxil edilən Günay İmanzadədir.
3 gün davam edən Forum çərçivəsində 6 istiqamətdə - yeni qlobal iqtisadiyyat, Çin və dünya, süni intellekt dövründə biznes, sənaye üçün yeni sərhədlər, insan kapitalına investisiyalar və iqlim, enerji və təbiət problemlərinə həsr olunmuş 50-dək sessiya baş tutacaq.

C4IR Participates in "Summer Davos" in Dalian, China
The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) is attending the World Economic Forum's "Annual Meeting of the New Champions" in Dalian, China, from June 25-27.
This year's "Summer Davos" focuses on "New Frontiers for Growth," bringing together over 1,600 global leaders from around 100 countries, including government, civil society, academia, media, and international organizations.
An exhibition at the event will showcase the latest technologies and high-value startups from around the world.
With support from C4IR, two Azerbaijani startup teams are participating. These are Shahin Khalilov, founder of the startup "Entesk" and a winner of "Teknofest," and Gunay Imanzade, founder of "Metatesk" and listed in Forbes' 30 Under 30 Women.
The three-day Forum will feature 50 sessions across six themes: the new global economy, China and the world, business in the age of artificial intelligence, new frontiers for industry, investments in human capital, and challenges related to climate, energy, and nature.