4SİM ilə "Binance" şirkəti arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
4SİM və "Binance" şirkəti blokçeyn texnologiyaları sahəsində maarifləndirmə və məlumatlandırma istiqamətində əməkdaşlıq edəcək.
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) və "Binance" şirkəti Azərbaycanda blokçeyn təhsili və texnologiya tətbiqinin gücləndirilməsi məqsədilə Anlaşma Memorandumu imzalayıblar. Sənədi 4SİM-in icraçı direktoru Fariz Cəfərov və "Binance" şirkətinin Regional bazarlar üzrə rəhbəri Vişal Saçindran imzalayb.
Bu tərəfdaşlıq Azərbaycan gənclərini və mütəxəssislərini Web3, blokçeyn və əlaqəli texnologiyalar sahəsində qabaqcıl biliklərlə təmin etmək istiqamətində mühüm addımdır.
Memorandum çərçivəsində "Binance" şirkəti özünün strateji təhsil tərəfdaşı "Binance Blokçeyn və Süni İntellekt Mərkəzi" (Blockchain and AI Technology Center Binance) ilə birlikdə Qlobal Universitetlərə Yardım Proqramı (GUOP) çərçivəsində Azərbaycan universitetləri ilə əməkdaşlıq edəcək. Bu əməkdaşlıq tədris proqramlarının hazırlanması, sənaye mütəxəssislərinin mühazirələri və müəllimlər üçün birgə seminarların təşkili kimi fəaliyyətləri əhatə edir. Bundan əlavə, "Binance Akademiyası" blokçeyn, NFT və metavers kimi mövzuları əhatə edən akkreditə olunmuş onlayn kurslar təklif edəcək. Kurslar Azərbaycan və İngilis dillərində olacaq.
"Bizim tərəfdaşlığımız ölkədə təhsil və sənayenin inkişafına sadiqliyimizi nümayiş etdirir. Biz birlikdə blokçeyn və rəqəmsal aktivlərdə innovasiya və artımı təşviq etmək üçün əsas təşəbbüslərə diqqət yetirəcəyik. Məqsədimiz tələbələri və mütəxəssisləri rəqəmsal iqtisadiyyat üçün lazım olan bacarıqlarla təmin etməkdir”, deyə Vişal Saçindran bildirib. “Web3 və blockchain texnologiyasında öyrənmə və innovasiya üçün dəyərli imkanlar təmin edərək Azərbaycanda maarifləndirmə və blokçeyn təşəbbüslərini inkişaf etdirmək üçün lokallaşdırılmış təhsil proqramlarını dəstəkləməkdən məmnunuq”.
"Binance Akademiyası" haqqında
"Binance Akademiyası" 2018-ci ildə istifadəyə verilmiş aparıcı blokçeyn və kriptovalyuta təhsil platformasıdır.

A MoU has been signed between Binance and C4IR
C4IR and Binance will collaborate in the field of blockchain technologies, focusing on education and awareness.
Binance, the global blockchain ecosystem behind the world’s largest cryptocurrency exchange by trading volume and users, and the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan have signed a Memorandum of Understanding to strengthen blockchain education and the implementation of technology in Azerbaijan. The document was signed by the Executive Director of C4IR, Fariz Jafarov, and Binance's Global Head of Regional Markets, Vishal Sacheendran.
This partnership is a significant step toward providing Azerbaijani youth and professionals with advanced knowledge in web3, blockchain, and related technologies.
Within the framework of the memorandum, Binance Academy and their strategic educational partner, Blockchain and AI Technology Center Binance will collaborate with Azerbaijani universities through its Global University Outreach Program (GUOP). This cooperation includes activities such as the development of curricula, lectures by industry experts, and joint seminars for educators. Additionally, Binance Academy will offer accredited online courses covering topics such as blockchain, NFTs, and the metaverse. These courses will be available in both Azerbaijani and English.
"Our partnership demonstrates our commitment to advancing education and industry in the country. Together, we will focus on key initiatives to foster innovation and growth in blockchain and digital assets. Our goal is to equip students and professionals with the skills needed for the digital economy," said Vishal Sacheendran, Head of Regional Markets at Binance. "We are excited to support localized educational programs to raise awareness and drive blockchain initiatives in Azerbaijan, providing valuable opportunities for learning and innovation in web3 and blockchain technology."