4SİM-in icraçı direktoru “Coursera Şəbəkə Konfransında” çıxış edib
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktoru Fariz Cəfərov, Las Veqasda təşkil olunan “Coursera Şəbəkə Konfransı”nın ikinci günü hökumət panelində çıxış edib.
"Çevik Təşkilatlar: Qeyri-sabit şəraitdə liderlik etmək" mövzusuna həsr olunmuş panel sessiyada Fariz Cəfərov 4SİM-in “Coursera” platforması ilə əməkdaşlığı çərçivəsində insan kapitalının inkişafı istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verib. Ölkədə təhsil sahəsində atılan addımlar, hökumətin və özəl sektorun, xüsusilə də həssas qruplar və iş axtaran insanların, bu proqramdan necə faydalandığı vurğulanıb.
Qeyd olunub ki, bu əməkdaşlıq, Azərbaycanın sürətlə dəyişən texnoloji mühitə uyğunlaşması üçün vacib addımlardan biridir. Azad olunmuş ərazilərdə geri qayıdan insanların məşğulluğunun təmin olunması innovativ təhsil proqramları ilə mümkündür. Bildirlib ki, “Coursera” ilə əməkdaşlıq çərçivəsində növbəti ildə 200 min vətəndaşın sənaye 4.0 sahəsində rəqəmsal bilik və bacarıqlara yiyələnməsi nəzərdə tutulur.

The Executive Director of 4SIM Spoke at the “Coursera Connect” Conference
Fariz Jafarov, the Executive Director of the Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR Azerbaijan), spoke on the second day of the “Coursera Connect” event held in Las Vegas, participating in the Government panel.
During the panel session titled “Agile Organizations: Leading in Uncertain Conditions,” Fariz Jafarov provided information about the work being done to develop human capital within the framework of C4IR’s collaboration with the “Coursera” platform. He highlighted the steps taken in the education sector in the country and how both the government and private sector, especially vulnerable groups and job seekers, have benefited from this program.
It was emphasized that this collaboration is one of the essential steps for Azerbaijan to adapt to the rapidly changing technological environment. Ensuring employment for returning people in the liberated territories is possible through innovative education programs. It was mentioned that within the framework of cooperation with “Coursera,” it is planned for 200,000 citizens to acquire digital knowledge and skills in the field of Industry 4.0 over the next year.