4SİM-in icraçı direktoru Dubai FinTech Summit 2025 tədbirində iştirak edib
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktoru Fariz Cəfərov Dubayda keçirilən Dubai FinTech Summit 2025 tədbirində iştirak edib.
Fariz Cəfərov “"Şirkətlər, maliyyə sistemləri və ümumi iqtisadiyyat: qlobal rəqəmsal innovasiya sistemlərinin transformasiyası" adlı paneldə çıxış edərək Azərbaycanda rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı, innovasiya təşəbbüsləri və maliyyə texnologiyalarının tətbiqi sahəsində görülən işlər barədə məlumat verib.
Dubai FinTech Summit 2025 maliyyə texnologiyaları sahəsində liderləri, innovatorları və siyasətçiləri bir araya gətirən nüfuzlu beynəlxalq tədbirdir. Dubai International Financial Centre (DIFC) tərəfindən təşkil olunan  sammit texnologiya vasitəsilə daha əlçatan və inklüziv maliyyə xidmətlərinin  təşviqini hədəfləyir. Tədbirdə 100-dən çox ölkədən 8000-dən artıq iştirakçı, 300-dən çox spiker və 1,000-dən artıq investor iştirak edib.

Fariz Jafarov, Executive Director of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM) under the Ministry of Economy, participated in the Dubai FinTech Summit 2025 held in Dubai.
During the panel titled “Corporations, Financial Systems, and the Economy at Large: The Transformation of Global Digital Innovation Systems,” Fariz Jafarov spoke about the development of the digital economy in Azerbaijan, innovation initiatives, and efforts in the field of financial technologies.
The Dubai FinTech Summit 2025 is a prestigious international event that brings together leaders, innovators, and policymakers in the field of financial technologies. Organized by the Dubai International Financial Centre (DIFC), the summit aims to promote more accessible and inclusive financial services through technology. The event gathered over 8,000 participants, more than 300 speakers, and over 1,000 investors from more than 100 countries.