4SİM Pekində keçirilən beynəlxalq forumda təmsil olunub
20 iyul 2025-ci il tarixində Pekində keçirilən “Ağıllı əlaqələndirilmiş rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişaf strategiyası Forumu”nda Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) icraçı direktorunun müavini Soltan Bayramov videoçıxış formatında iştirak edib.
Forumun keçirilməsində məqsəd hökumət və şirkətlərə rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı üçün strategiyalar formalaşdırmaqda dəstək və bu sahədə qlobal standartların müəyyənləşdirilməsinə töhfə verməkdir.
Ümumdünya Əşyaların İnterneti Konvensiyası (WIOTC) tərəfindən təşkil edilən tədbirdə Soltan Bayramov Azərbaycanda rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafı istiqamətində atılan addımlar, o cümlədən sənaye 4.0 transformasiyası və insan kapitalının inkişafı üzrə həyata keçirilən kompleks tədbirlər və gələcəyə baxış barədə iştirakçılara məlumat verib.
Qeyd edək ki, 4SİM və WIOTC arasında bu ilin aprel ayında əməkdaşlığa dair Anlaşma memorandumu imzalanıb.

C4IR Azerbaijan Represented at International Forum Held in Beijing
On July 20, 2025, Soltan Bayramov, Deputy Executive Director of the Center for the Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR), participated in the “Smart Connected Digital Economy Development Strategy Forum” held in Beijing via video message.
The purpose of the forum was to support governments and companies in shaping strategies for the development of the digital economy and to contribute to the establishment of global standards in this field.
At the event organized by the World Internet of Things Convention (WIOTC), Soltan Bayramov provided insights into the steps taken toward the development of the digital economy in Azerbaijan, including efforts in Industry 4.0 transformation, human capital development, and a forward-looking vision for the country.
It should be noted that a Memorandum of Understanding (MoU) on cooperation between C4IR Azerbaijan and WIOTC was signed in April of this year.