4SİM və “Binance” kripto, blokçeyn və veb3 sahəsində təlim keçirib
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) və “Binance” şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Baku Learning Lab” təlimi uğurla həyata keçirilib. Tədbirdə 100-dən çox iştirakçı yer alıb.
“Baku Learning Lab” çərçivəsində iştirakçılar blokçeyn, veb3, treydinq alətləri və kripto bazarının əsas mexanizmləri barədə praktiki biliklər əldə ediblər. Canlı təlim sessiyaları zamanı real nümunələr əsasında təqdimatlar keçirilib və iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, “Baku Learning Lab” kripto sahəsində biliklərin artırılması, peşəkar şəbəkələşmə və innovativ maliyyə alətlərinə çıxış imkanlarının genişləndirilməsi baxımından maarifləndirici platformadır. Bu layihə 2024-cü ildə 4SİM və “Binance” şirkəti arasında imzalanmış əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu və “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal iqtisadiyyatın inkişafına dair 2026–2029-cu illər üçün Strategiya” çərçivəsində həyata keçirilir.

The Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR Azerbaijan) under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, in collaboration with Binance, successfully organized the “Baku Learning Lab” training program. The event brought together more than 100 participants.
Within the framework of Baku Learning Lab, participants gained practical knowledge on blockchain, Web3 technologies, trading tools, and the fundamental mechanisms of the crypto market. During the live training sessions, experts delivered presentations based on real-world examples and addressed participants’ questions.
It should be noted that Baku Learning Lab serves as an educational platform aimed at increasing knowledge in the cryptocurrency sector, strengthening professional networking, and expanding access to innovative financial tools.
The initiative is implemented within the framework of the Memorandum of Understanding signed between the C4IR and Binance in 2024, as well as the “Strategy for the Development of the Digital Economy in the Republic of Azerbaijan for 2026–2029.”